Loading...
X
Patroni studia
CALIBRA s.r.o.
prokliknutí: 8397
Koritenský Spedition s.r.o.
prokliknutí: 11483

Krabovo počítadlo
Online: 1
Dnes: 44
Týden: 453
Měsíc: 2627
Celkem: 541117
Studio > Taneční styly

Taneční styly

New style Hip Hopna hip hop music. moderní styl tance kombinující různé funk styly, jazzový rytmus , hudební předloha dle posledních trendů hip hop music. MTV je v podstatě plné tohoto typu tance. Důraz je kladen na práci rukou, jemný pohyb vrchní části těla, klouzavé pohyby nohou, vlnivý a izolovaný pohyb.
 
House dance na deep house music. druh urban tance koncentrovaný na práci nohou s funky postojem, oblíbený zejména v New Yorku a dnes již v celé Evropě. House je mix různých stylů jako salsy, uprocku, jazzu, stepu, jazz rocku a dalších prováděny do house hudby (elektronický styl).
 
Locking na funky music. rychlé a ostré pohyby doplněné o vybrané pohyby nohou. Charakteristická je tzv. „lock pozice“, styl vytvořený před 30 lety Don Campbellockem společně se skupinou Lockers v Los Angeles. Pravý funk, bohatý styl a ladnost, živé pohyby, improvizace a zábavný charakter dotváří celkový dojem.
 
Popping - na funky music. trhané kontrakce svalů, zejména pažemi, rameny, břichem, krkem, doplněné o práci nohou. Dojem je podobný robotickému tancování, ale do rytmu, zejména do beatu. Popping je podstatný element hip hopové taneční kultury, ať už oldschoolový nebo new schoolový.
 
Electric Boogaloo na electro beat music. je styl poppingu, vytvořené Boogaloo Samem a Popin Petem. Myšlenka spočívá v ohýbání nebo táhnutým spojením částí těla, připomínající elektrický proud procházející postupně tělem. Ve výsledku tělo při tanci vypadá jako „bez kostí“. Základem jsou vlny a plynulost. Break dance – Mix gymnastiky, capoeiry a bojového umění, specializované na rotaci na podlaze (headspin, backspin, handspin atd.), efektní footwork a freezy.
 
 
Break dance - na break beat music či funky. původně znám jako b-boying spolu s unikátní hudbou je hlavní složkou hip hopové kultury. Vznikl v 70.letech na východním pobřeží USA (New York) spolu s typickou hudbou. Bboying podporuje originálního ducha hip hopu spolu s oddannou podporou bboys/bgirls. Hlavní techniky: top rockin- krokové variace, footwork - krokové variace na zemi, FREEZE - taneční pózy většinou vycházející ze stojky, POWER MOVES akrobatické prvky - head spin, vrtulník, 90s, 2000s, kola, vruty.
 
New jack swing, hype
na hip hop 90s. tanec inspirovaný hudbou konce 80tých a začátku 90tých let. Především různé krokové variace, swingování do pumpujícího beatu, Základním prvkem je „running man“ – simulace běhu, ale jste na místě, u nás známý jako SNAP podle kultovní skupiny. A spousta dalších krokových variací. New jack swing – tanec inspirovaný hudbou konce 80tých a začátku 90tých let. Především různé krokové variace, swingování do pumpujícího beatu, Základním prvkem je „running man“ – simulace běhu, ale jste na místě, u nás známý jako SNAP podle kultovní skupiny. A spousta dalších krokových variací.

vložil: monča (02.03.2009)